Nielegalna uprawa konopi w szafie

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przystosowaną pod uprawę konopi szafę i namiot. To właśnie tam dojrzewały rośliny, z których można było później uzyskać marihuanę. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów, ponad pół kilograma suszu, wentylatory, lampy, młynki czy wagę elektroniczną.
Ostrowscy policjanci zatrzymali 28-latka, podejrzewanego o prowadzenie uprawy konopi. Funkcjonariusze sprawdzając mieszkanie, dotarli do pokoju zajmowanego przez zatrzymanego. Tam okazało się, że mężczyzna w szafie odzieżowej hodował 8 krzewów konopi. W pomieszczeniu znajdował się też namiot ukryty w zabudowie meblowej, w którym policjanci znaleźli kolejne 5 sztuk roślin.

Namiot i szafa były specjalnie przystosowane do prowadzenia nielegalnej uprawy, miały zamontowane oświetlenie i system nawiewu.

Podczas dalszego przeszukania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu, dodatkowo w lodówce policjanci znaleźli nasiona konopi.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz za jej uprawę. Decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 533 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz