NARUSZENIA Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ ZAGROŻEŃ

Na punkcie kontrolnym gnieźnieńskich inspektorów odwiedził przedsiębiorca, który poczuwał się do odpowiedzialności za stwierdzone w jego pojeździe naruszenia na kwotę 20000 zł. Stwierdził, że transport drogowy nie jest jego głównym zajęciem w firmie, ale mimo tego ma świadomość, że przewóz odbywał się ze znaczącym naruszeniem przepisów.
28 października na drodze gminnej w miejscowości Białężyce, wielkopolscy inspektorzy z Gniezna zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wypełniony piaskiem. Był to krajowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne na trasie Zasutowo – Września. Kierowca jechał na pobliską budowę. Po zważeniu ciężarówki okazało się, że piasku było za dużo o 7,7 t, czyli aż o 30,8 procent, bowiem ważyła 32,7 t przy normie 25 t. W pojeździe inspektorzy stwierdzili również przekroczenie dopuszczalnego nacisku na grupę osi przy normie 18 t o 6,95 t, czyli o 38,61 procent.

Kierowca nie okazał też zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VII, a inspektorzy wykazali przekroczony nacisk na grupę osi w ciężarówce. Nie posiadał również żadnego innego zezwolenia.

Pojazdu nie usunięto na parking strzeżony, ponieważ został przeładowany z nadmiaru ładunku na podstawioną przyczepę. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne w sumie na kwotę 20000 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym łącznie na 2400 zł. Kontrola wykazała, że nie rejestrował wskazań w zakresie prędkości pojazdu i swojej aktywności.

/witdpoznan.pl/

(Visited 18 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz