NA WARUNKOWYM ZWOLNIENIU POSIADAŁ ZNACZNE ILOŚCI NARKOTYKÓW

Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę posiadającego w swoim domu znaczną ilość narkotyków. 40-latek z Leszna przechowywał w różnych częściach swojego mieszkania amfetaminę i marihuanę.


Kolejne skrytki z zakazanymi substancjami odkrywał Jumbo – pies służbowy wyszkolony do tropienia narkotyków. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu, z którego został niedawno warunkowo zwolniony.

Policjanci z Leszna ustalili, że mieszkaniec Leszna, znany w przeszłości funkcjonariuszom z narkotykowej działalności przestępczej, może posiadać w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach zabronione substancje.

17 maja br. funkcjonariusze weszli do miejsca prowadzonej działalności gospodarczej oraz domu mężczyzny. Udział w służbowych czynnościach brali funkcjonariusze z Leszna i przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu Jumbo. Podczas przeszukań pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli w różnych miejscach znaczne ilości narkotyków. Kolejne skrytki z zakazanymi substancjami odkrywał pies służbowy przeszkolony w zakresie wykrywania narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 350 gramów amfetaminy i prawie 65 gramów marihuany.

40-letni mieszkanie Leszna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

18 maja br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec 40-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego okresu aresztowania. Mężczyzna najbliższy czas spędzi za kratami, szczególnie biorąc pod uwagę, że na początku tego roku został warunkowo zwolniony z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz również… 

  

(Visited 433 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz