Motocykl zapalił się po zderzeniu z samochodem

Pierwsze ciepłe dni w marcu stały się dla wielu amatorów dwóch kółek otwarciem sezonu. Na ulicach spotkać można było motocyklistów i rowerzystów korzystających z przyjemnych przejażdżek na świeżym powietrzu. Doszło również do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący motocyklem, 23-letni mieszkaniec gminy Mogilno jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad motocyklem doprowadzając do jego przewrócenia na bok. Po przewróceniu jednoślad przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Volkswagen Tiguan, następnie uderzył w bariery energochłonne, gdzie doszło do jego zapalenia.

Nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali prawo jazdy 23-latka.

Jak podkreśla Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej policji nadkom. Karol Sekula sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął, a już doszło do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Szef gnieźnieńskiej drogówki dodaje, że policyjne patrole w sposób szczególny będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami i stan techniczny ich maszyn.

Jednocześnie policjanci apelują o ostrożną jazdę zarówno motocyklistów, jak i kierowców samochodów.(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz