Leopark – bawialnia dla dzieci w stylu Starego Browaru

Stary Browar oprócz bogatej oferty shoppingowej i restauracyjnej w sercu Poznania kojarzy się głównie ze sztuką i architekturą. Od dłuższego czasu planowane było znalezienie w nim miejsca dedykowanego dzieciom. Połączenie sali zabaw z postindustrialnym designem Starego Browaru okazało się strzałem w dziesiątkę!


 Bawialnia ma powierzchnię ponad 600 m2, a jej autorski projekt dopasowany jest do charakterystycznego wnętrza Starego Browaru. Stylowy wystrój, pozbawiony kiczu i krzykliwych kolorów, to efekt wielomiesięcznej pracy międzynarodowego zespołu projektantów. Bezpośrednie nawiązanie designu Leoparku do Starego Browaru, to przede wszystkim wykorzystanie wzoru szachownicy, zegarów i kadzi browarniczych.

Rozrywka dla całej rodziny

Cieszymy się, że mieliśmy okazję pracować nad tak oryginalnym konceptem i że industrialny design poznańskiego Leoparku w udany sposób oddaje klimat miejsca, w którym się znajduje. Należy podkreślić także, że spełnia on wyśrubowane standardy bezpieczeństwa i znajduje się w nim atestowane, certyfikowane wyposażenie, wyprodukowane zgodnie z wymogami unijnymi – mówi Marta Wojnowska, manager ds. marketingu Leoparku.

 Dzieci z miejsca pokochały Leopark, bez końca skacząc na trampolinach (na które wstęp mają także opiekunowie), ścigając się na motocyklach czy torze przeszkód. Zachwyceni są także rodzice, komplementując nie tylko wyposażenie, możliwość udziału w zabawach, ale przede wszystkim wystrój wnętrza, o czym świadczą m.in. pierwsze komentarze na temat Leoparku na Facebooku:

 Pierwsze miejsce dla dzieci, które nie razi kiczowatym wystrojem. Przemiłe Panie, świetny klimat, czysto i stylowo. Dzieciaki zachwycone.


 Dotychczasowe sale zabaw odwiedziliśmy pierwszy i ostatni raz. Zdaje się, że twórcy takich miejsc traktują dzieci jak totalne bezguścia, a przecież małych ludzi od urodzenia uczy się estetyki i poczucia piękna. Wygląda na to, że nareszcie powstało w Poznaniu miejsce dedykowane dzieciom pozbawione kiczu i pstrokacizny, bez dających po oczach świecidełek i błyskotek oraz przyprawiającego o mdłości różu w każdym możliwym odcieniu.

 Pierwsza liga, wrócę tu z córkami z chęcią nie raz!!! Wszystko na medal a radość dzieci z pobytu w Leoparku nieodzowna.

Poczuj magię Leoparku

Wystrój Leoparku nawiązuje do designerskich wnętrz Starego Browaru. Dominujący odcień brudnego różu nie gryzie w oczy i świetnie komponuje się z brązem, czernią, kolorem pomarańczowym i malinowym.

Każde dziecko po uiszczeniu jednorazowej opłaty, może korzystać z atrakcji przez cały dzień lub wrócić tutaj po kilku godzinach. Wraz z biletem wstępu, najmłodsi otrzymują kluczyk do drewnianych szafek, a gdy tylko zostawią w nich swoje rzeczy, zaczyna się prawdziwa zabawa. Tory przeszkód, skoki na trampolinie, jazda na motorach to tylko kilka atrakcji, które czekają w Leoparku.

Największa konstrukcja w Leoparku to pełen


niespodzianek tor przeszkód. Aby przejść go do końca, dzieci muszą ominąć liczne, ruchome elementy. Można się tutaj zgubić niczym w labiryncie, sprawdzić zręczność i zwinność na wielopoziomowej „spider tower”, odpocząć na dużych, miękkich piłkach albo obitych gąbką wałkach. Po drodze znajdują się równoważnie, linowe mostki i specjalne elementy na których można się huśtać. Mniej więcej w połowie trasy zamontowana została „niewidzialna” podłoga, sprawiająca wrażenie chodzenia w powietrzu. Zaraz potem na dzieci czekają armatki pneumatyczne i fontanna strzelająca w górę gąbczastymi kulkami. Tor przeszkód kończą zjeżdżalnie. Na fanów jednośladów i ścigania się, czeka gokartowy tor i miniatury motorów, przypominających prawdziwe Harley-Davidsony.

Od lat 0Pomysłodawcy zadbali także o kącik dla najmłodszych dzieci, wyposażony w miękkie elementy, pozbawione ostrych krawędzi i odpowiednio zabezpieczone. Dzieci mogą korzystać tam ze zjeżdżalni, basenu z miękkimi piłeczkami i gąbczastych bujaków.

Alicja czy Nemo? Urodziny w bajkowym klimacie

Leopark oferuje także możliwość organizacji urodzin dla dzieci w dwóch salkach, wyglądających niczym te z kart opowieści o Alicji z Krainy Czarów i podwodnym świecie Nemo. W salkach zamontowane zostały także ekrany, tak zwane smart TV. Najmłodsi będą mogli wcielić się w ulubionych artystów i wspólnie bawić się podczas karaoke.

Tuż obok znajduje się tzw. atelier fotografa. Pomiędzy dwiema ulicznymi latarniami, na sofie można zrobić pamiątkowe zdjęcie ze wspólnej zabawy.

Zabawa dla dzieci i nie tylko


Ostatnia strefa zabawy to trzy trampoliny sportowe. Maluchy mogą korzystać z nich ze swoimi rodzicami, zarówno skacząc jak i odpoczywając na materacach. Dodatkową atrakcją jest ustawiony tuż obok air hokey, nazywany również cymbergajem.

W sercu Leoparku znajduje się bar przypominający kadź browarniczą. Czekający na swoje pociechy rodzice, mogą tam napić się dobrej kawy, kupić napoje i przekąski. Tuż obok znajduje się strefa relaksu z sofami, fotelami i stylowymi ławami.

Wielką zaletą Leoparku jest możliwość wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Wszystkie konstrukcje zostały zaprojektowane tak, aby dorośli również mogli wejść do poszczególnych stref, bez konieczności schylania się.

Misja Leoparku to troska o prawidłowy rozwój dziecka, zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu spontanicznej zabawy. Jedyne w swoim rodzaju atrakcje stanowią alternatywę zarówno dla gier komputerowych jak i supermarketowych bawialni. Wyznaczają nowe trendy dziecięcej zabawy.”  – podkreśla Aneliya Nehanova, właścicielka Leoparku.

Godziny otwarcia i bilety

Leopark otwarty jest 7 dni w tygodniu w godzinach otwarcia Starego Browaru: od godz. 09:00 do 21:00 w dni powszednie i soboty oraz od godz. 10:00 do 20:00 w niedziele. Bilety wstępu mają różne ceny, w zależności od ilości dzieci i obecności dorosłych. Dla przykładu, rodzina z dwójką pociech, zapłaci za bilet od 24 do 41 zł za dziecko. Najdroższy bilet wymagający dozoru pracownika Leoparku, w weekend kosztuje 50 zł.

Stary Browar dla dzieci

2017 rok jest przełomowy, jeśli chodzi o rozbudowanie oferty Starego Browaru dla najmłodszych. W maju w parku uruchomiono plac zabaw. Wielu kojarzących Stary Browar ze sztuką współczesną bywalców była przekonana, że to kolejna instalacja artystyczna, ale dzieci od razu dostrzegły w nim świetne miejsce do zabawy. Obecnie plac zabaw to miejsce pełne energii i głośnego śmiechu najmłodszych, których rodzice mogą w tym czasie obserwować ich harce z ogródków pobliskiej lodziarni, kawiarni i francuskiej boulangerie. Bawialnia Leopark jest całorocznym uzupełnieniem unikalnej oferty dla dzieci w Starym Browarze. Dodatkowo tworzą ją liczne bezpłatne wydarzenia i warsztaty artystyczne, ujęte w parasolowy projekt Podwórko by Stary Browar porządkujący ofertę dla najmłodszych. W czerwcu otwarty został także Smyk (to powrót tej popularnej sieci do Starego Browaru), co znacznie poszerzyło ofertę shoppingową dla maluchów. Rozpoczęły się również zajęcia w nowo otwartej w Starym Browarze szkole językowej Berlitz, która w swojej ofercie posiada liczne kursy dla najmłodszych.

Leopark w Starym Browarze

Fot. 1. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen
Wejście do Leoparku w Pasażu 0 wraz z recepcją, przypominającą kadź browarniczą oraz widoczną szachownicą, nawiązującą do tej znajdującej się w Starym Browarze.

Fot. 2. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Różowe motocykle to absolutny hit i ulubiona rozrywka dla dzieci… i rodziców! Przypominające Harleye Davidsony jednoślady znajdują się na specjalnym torze wyścigowym, ulokowanym pod labiryntem.

Fot. 3. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Strefa relaksu dla rodziców i dzieci, w której można odpocząć i zaczekać na korzystających z atrakcji najmłodszych. Po prawej stronie znajduje się również kawiarnia, utrzymana w klimacie browarniczym, przypominająca kadź. Na drugim planie widoczny jest labirynt dla dzieci.

Fot. 4. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Największa konstrukcja w Leoparku – tor przeszkód i labirynt w jednym, pełen niespodzianek, ruchomych elementów, zakamarków, równoważni i mostów linowych. W środku znajduje się także fontanna z armatkami pneumatycznymi i fontanna strzelająca w górę gąbczastymi kulkami.

Fot. 5. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Jedna z dwóch salek urodzinowych dla dzieci, utrzymana w klimacie podwodnego świata Nemo. Elementy takie jak okrągłe okna, ster i wskaźniki pomiarów nawiązują do wystroju łodzi podwodnej.

Fot. 6. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Kolejną strefę w Leoparku stanowią trampoliny sportowe. Dzieci mogą skakać na nich wraz z rodzicami, a w razie zmęczenia odpocząć na materacach. Tuż obok znajduje się air hokej, nazywany również cymbergajem.

Fot. 7. Leopark w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

Kącik zabaw dla najmłodszych dzieci, wyposażony w zjeżdżalnię, basen z miękkimi kulkami, niewielki tor przeszkód oraz ogumione huśtawki i materace.


(Visited 3 790 times, 1 visits today)

Leave a Reply