KWP – TRZY NOWE POSTERUNKI POLICJI W WIELKOPOLSCE

W trzech miejscowościach w województwie wielkopolskim zostały symbolicznie otwarte posterunki policji. W Kobylej Górze, w Fałkowie i Książu Wielkopolskim w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców każdego dnia pełni służbę ok. 20 policjantów. To kolejny istotny krok w modernizacji wielkopolskich jednostek, zmieniający standard pracy funkcjonariuszy i spełniający oczekiwania lokalnej społeczności.

27 lutego br. odbyły się uroczyste otwarcia trzech posterunków policji w Wielkopolsce. Punktualnie w samo południe, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster otworzył Posterunek Policji w Kobylej Górze, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski Posterunek Policji w Fałkowie, a Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski dokonał symbolicznego otwarcia Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Na uroczystościach obecni byli liczni przedstawiciele władz samorządowych, którzy od samego początku wspierali ideę powstania w tych miejscach jednostek policyjnych.

Posterunek Policji w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim funkcjonuje w samym centrum miejscowości, w budynku administrowanym przez Urząd Gminy Kobyla Góra. Budynek, w którym mieści się Posterunek Policji w Fałkowie należy do Gminy Łubowo, położony jest na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Pomieszczenia Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, leżącego w powiecie śremskim, należą do Urzędu Miasta i Gminy Książ Wlkp. Nowe posterunki policji to obiekty spełniające współczesne standardy techniczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim miejsca przyjazne dla obywateli.

Dominika Pupkowska-Bral/wielkopolska.policja.gov.pl

OTWARCIE POSTERUNKU POLICJI W KOBYLEJ GÓRZE

OTWARCIE POSTERUNKU POLICJI W FAŁKOWIE

OTWARCIE POSTERUNKU POLICJI W KSIĄŻU WLKP.

(Visited 933 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz