KOLEJNE PRZEWAŻONE TRANSPORTY NA KRAJOWEJ „10”

Trwają kontrole wagowe wielkopolskiej inspekcji odnośnie do pojazdów, które są przeciążane nadmiarem ładunku niezgodnie z przepisami. Skontrolowany niedawno w Pile pojazd ważył aż o 19 ton za dużo!
29 kwietnia na punkcie kontrolnym przy drodze krajowej numer 10 inspektorzy z pilskiego oddziału wielkopolskiej ITD zatrzymali do kontroli dwa zespoły pojazdów oraz jeden pojazd specjalistyczny do przewozu odpadów komunalnych. W związku z wstępnymi wynikami pomiarowymi uzyskanymi z wagi preselekcyjnej wszystkie ciężarówki zostały poddane szczegółowemu sprawdzeniu w zakresie ustalenia ich rzeczywistej masy całkowitej oraz nacisków na osie. Okazało się, że każdy z kontrolowanych pojazdów przekraczał normy w zakresie dopuszczalnej masy całkowitej i nacisków na oś. Zespół pojazdów, którym polski przewoźnik wykonywał krajowy transport drogowy płyt betonowych, ważył ponad 44 tony i przekroczył normy o 4 tony. W drugim przypadku przewożono na potrzeby własne elementy obciążenia żurawia dźwigowego. I tutaj pojazd ważył ponad 59 ton, co oznaczało, że przekroczył dopuszczalną masę całkowitą aż o 19 ton. Trzeci z pojazdów, śmieciarka, był przeważony o 200 kg i miał zwiększony o 1,7 tony dopuszczalny nacisk na pojedynczą oś napędową.

Inspektorzy sporządzili dokumentację, na podstawie której zostaną wszczęte cztery postępowania administracyjne wobec przewoźników. Nakazali też przeładunek pojazdów do uzyskania normatywności w zakresie mas i nacisków na oś.    

witdpoznan.pl

(Visited 259 times, 1 visits today)

Leave a Reply