Kierujący pod wpływem amfetaminy potrącił 16-latkę

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania usłyszał 25-letni kierowca, który w minioną niedzielę na przejściu dla pieszych w Połajewie potrącił 16-latkę. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.


Do wypadku doszło w niedzielę, 26 listopada br., po godz. 16.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Połajewie. Ze wstępnych ustaleń będących  na miejscu mundurowych wynika, że kiedy 16-latka znajdował się na środku przejścia, kierujący pojazdem marki Fiat niestety nie zatrzymał się i nie ustąpił jej pierwszeństwa, czego następstwem było potrącenie nastolatki. Nieprzytomna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

25-latek był trzeźwy, ale jego dość irracjonalnie zachowanie wzbudziło podejrzenia u policjantów, że może być pod wpływem narkotyków. Badanie krwi potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowych i wykazało, że prowadził on pojazd pod wpływem dużej zawartości amfetaminy w organizmie. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Stracił również prawo jazdy. Dodatkowo podczas przeszukani jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli narkotyki.

Kierowca fiata usłyszał dwa zarzuty: spowodowania wypadku pod wpływem substancji psychotropowych oraz posiadania nielegalnych środków. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora podejrzany objęty został dozorem policyjnym. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z czarnkowskiej komendy pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury.

Nieustannie apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu czy innych środków zabronionych. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że nadal zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo drogowe i zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie.  

Karolina Górzna-Kustra

 

 

(Visited 306 times, 1 visits today)

Leave a Reply