„Jezioro łabędzie – miniatura” – balet dla dzieci i dorosłych!

Spektakl wyjątkowy, baśniowy, pełen niespodzianek! „Jezioro łabędzie-miniatura” to pierwszy balet, który dzięki unikalnej scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź w Poznaniu można oglądać z trzech stron! Co jeszcze? Niemal 60 artystów, ręcznie szyte kostiumy,  imponująca choreografia i elementy akrobatyczne.  To wszystko zobaczy publiczność już 20 i 21 października!


„Jezioro łabędzie-miniatura” to spektakl wyjątkowy z kilku względów

  • Jezioro łabędzie-miniatura” trwa krócej niż oryginalne widowisko. Zamiast czterech aktów widzowie zobaczą trzy sceny.
  • Widowisko jest dostosowane do potrzeb najmłodszych widzów.
  • Dla dorosłych widowisko jest doskonałą okazją do porównania baletu „Jeziora łabędziego” autorstwa Piotra Czajkowskiego z formułą proponowaną przez Teatr Cortiqué.
  • Spektakl zawiera najbardziej wyraziste motywy i elementy „Jeziora łabędziego”, oryginalna muzyka ze spektaklu Czajkowskiego została skrócona i dostosowana do potrzeb najmłodszych.

– „Jezioro łabędzie – miniatura” to fabularny spektakl i klasyczny balet oparty na kanwie oryginalnego widowiska. Przez naszych reżyserów został skrócony do 60 minut. Nad muzyką do spektaklu czuwał Gabriel Kaczmarek. Pomysłodawcą powstania widowiska „Jezioro łabędzie – miniatura” w Teatrze Cortiqué jest Anna Niedźwiedź. Spektakl na podstawie libretta Władimira Biegiczewa oraz Wasilija Gelcera opracowała Beata Wrzosek-Dopierała.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na scenie wśród artystów pojawiają się uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Tańca, tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu i inni współpracujący z naszym teatrem artyści i uczniowie – mówi Iwona Ratajczak choreograf II sceny w spektaklu.

Przygotowania do premiery trwały kilka miesięcy, a najbardziej czasochłonne są próby oraz projektowanie i wykonywanie kostiumów. Każdy z nich jest szyty i ozdabiany ręcznie. Jest trochę niespodzianek, ale same kostiumy nawiązują do „Jeziora łabędziego” i utrzymane są w magicznym i baśniowym klimacie – mówi Grażyna Bittner – kierownik pracowni kostiumów przy Szkole Klasyka baletu w przyjaznej dzieciom formie

Spektakl “Jezioro łabędzie-miniatura” produkowany przez Teatr Cortiqué we współpracy ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź powstał z myślą nie tylko o wielbicielach baletowej klasyki, ale przede wszystkim o tych, którzy nie zdążyli odkryć jeszcze baletowego świata. Wyjątkowa forma widowiska – spektakl zawierał będzie tylko najwyrazistsze elementy  „Jeziora łąbędziego”, a przez to trwał krócej – jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych widzów. Wizyta w Teatrze Cortiqué może stanowić doskonałe preludium do obejrzenia oryginału i odkrywania innych baletowych widowisk

Informacje o spektaklu i biletach:

 Terminy nadchodzących spektakli:

20.10.2019 – godz. 10:30, 13:00, 15:30, 18:00

21.10.2019 – godz. 9:30, 11:30

 Opis spektaklu i libretto: https://cortique.pl/jezioro-labedzie-miniatura/

Bilety:  https://szkolabaletowa.bilety24.pl/ 

https://bit.ly/2OzxTJ0

Bilety na spektakl dostępne są także w Biurze Obsługi Widza Teatru Cortiqué przy ul. Petera Mansfelda 4. Tel. 573 316 736

 

(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz