Grodzisk Wielkopolski: Policjanci zabezpieczyli samochody o łącznej wartości ponad 300 tys zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zabezpieczyli 4 pojazdy o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnionego przestępstwa wpłynęło od firmy windykacyjnej reprezentującej poszkodowane Banki przekazując równocześnie informacje, że na pojazdach ciąży niespłacony leasing. W powyższej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez grodziskich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z wydziału kryminalnego grodziskiej komendy, otrzymali zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego przywłaszczenia czterech pojazdów samochodowych o łącznej wartości ponad 300 tys zł. Z ustaleń policjantów wynika, że posiadaczem tych aut jest właściciel jednej z firm na terenie Grodziska Wielkopolskiego, który nie spłacał rat leasingu. Zgodnie z przyjętym zawiadomieniem poszkodowanymi w tej sprawie są poszczególne Banki, które udzieliły leasingu na wspomniane pojazdy.

Policjanci zabezpieczyli już całą dokumentację związaną z leasingiem samochodów. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie tej sprawy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim. Za przywłaszczenie cudzego mienia ruchomego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 5 673 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz