GARDENIA moc inspiracji dla Twojego ogrodu [ZDJĘCIA, FILM]

Aby cieszyć się swoim ogrodem, nie trzeba mieć własnego kawałka ziemi. Wystarczy balkon czy parapet i… pomysł. Po inspiracje ogrodnicze najlepiej wybrać się na Targi GARDENIA.


Tegoroczna edycja Targów GARDENIA przypada w wyjątkowym terminie, 13-15.02.2020 r. W tym samym czasie wypada Święto Zakochanych, dlatego zamierzamy rozkochać Was w ogrodach i wszystkim, co z nimi związane. To będzie nie tylko święto nowości produktowych branży ogrodniczej na sezon 2020, ale przede wszystkim najlepsze źródło inspiracji dla każdego, kto kocha spędzać czas w ogrodzie, lubi rośliny i chce zdobywać wiedzę jak je pielęgnować. Pawilony wypełnione po brzegi drzewami i krzewami, nowymi odmianami bylin, narzędziami i akcesoriami dla ogrodnictwa zapraszają do zaplanowania prac ogrodowych na najbliższe wiosenne tygodnie.

Oprócz tego będzie można skorzystać z bezpłatnych porad z zakresu aranżacji ogrodu i pielęgnacji roślin, wziąć udział w warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez znanych ekspertów, takich jak Marek Jezierski, Witold Czuksanow czy Wojciech Wardecki.

Stawiamy na innowacje

Motywem przewodnim kolejnej edycji Targów GARDENIA będą „Innowacje w ogrodzie”. Pokażemy je nie tylko w zakresie nowości, jakie producenci i dystrybutorzy urządzeń i roślin planują na sezon 2020, ale także chcemy zwrócić dużą uwagę na to, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas wspólnie z bliskimi i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Będziemy inspirować zwiedzających do tworzenia ogrodów bez względu na to, czy mają do dyspozycji ogród przydomowy, czy balkon w bloku.

W obrębie ekspozycji powstanie kilka przestrzeni inspiracyjnych. Będzie to m.in. strefa „family garden” z aranżacją ogrodu jako placu zabaw dla dzieci. Kolejna strefa parkowa będzie pokazywać pomysły na zagospodarowanie zielonych przestrzeni publicznych. Obie strefy będą otwarte dla zwiedzających. Ciekawym punktem w poszukiwaniu inspiracji będzie strefa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, którego zespół przygotuje pokazowy ogród z tematem przewodnim: „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.
Warsztaty i pokazy

Wszystkich pasjonatów ogrodów zapraszamy szczególnie w piątek i w sobotę, 14 i 15 lutego.

W tym czasie będzie można wziąć udział m. in. w:
– pokazach cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, prowadzonych przez najlepszych szkółkarzy;
– wykładzie prowadzonym przez dr Ewę Dąbrowską na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczenia w zdrowiu człowieka;
– warsztatach „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego;
– warsztatach z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztatach dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla;
– inspirujących i pachnących różami warsztatach florystycznych z tworzenia biżuterii kwiatowej;
– licznych wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu;
– spotkaniach z gwiazdami ogrodnictwa m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty;
– prelekcjach prowadzonych przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY).

14 i 15 lutego w pawilonie 7 odbywać się będzie kiermasz ogrodniczy, podczas którego będzie można kupić m.in. sadzonki drzew i krzewów, cebule, nasiona, kompozycje roślinne czy dekoracje do ogrodu.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA
Kiedy: 13-15 lutego 2020 (od godz. 9:00 do 17:00, 15.02 do 16:00)
Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Bilety: www.toBilet.pl
Strona wydarzenia: www.targigardenia.pl

(Visited 568 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz