EKO poznaniacy odebrali nagrody [FILM]

Dziesiątki prac plastycznych i filmów, tysiące oddanych głosów – tak wyglądała tegoroczna edycja konkursu na „EKO poznaniaka”. Zwycięzcy odebrali dziś nagrody podczas uroczystej gali w urzędzie miasta.

Ideą trzeciej edycji konkursu „Bądź EKO poznaniakiem” było promowanie segregacji śmieci.


W tym roku rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie podstawówek z klas I-III przygotowali plakaty promujące recykling, natomiast starsi uczniowie (z klas IV-VII) krótkie filmy na ten temat.

– W tej edycji konkursu wzięło udział niemal 150 uczniów, nadesłano ponad 100 prac i oddano ponad 52 tysiące głosów – wyliczał Artur Pielech, prezes zarządu firmy FBSerwis, współorganizatora akcji. – To znaczy, że udało nam się dotrzeć z naszym przesłaniem do kilkudziesięciu tysięcy osób. Przekazujcie je dalej – bądźcie ekobohaterami na co dzień!

Dzieła dzieci można było oglądać na portalu naszemiasto.pl, tam też ogłoszono głosowanie na najlepszą pracę.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Klaudia Sikorska, która zdobyła ponad 8 tysięcy głosów. Druga nagroda trafiła do Martyny Wojciechowskiej, miejsce trzecie zdobyła Weronika Matysiak. Wszystkie trzy laureatki uczą się w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Zwycięzcy odebrali nagrody w czwartek, podczas gali w Urzędzie Miasta Poznania.

– Dbałość o środowisko naturalne to wyzwanie i wielka odpowiedzialność – mówił Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta miasta. – Czas, żebyśmy przestali patrzeć na odpady jak na zwykłe śmieci, ale spojrzeli na nie jak na materię, której możemy dać drugie życie. Autorzy zwycięskich prac zdają sobie już z tego sprawę, co bardzo mnie cieszy.

Organizatorzy przyznali też wyróżnienia za dużą wartość artystyczną prac.Trafiły one do Urszuli Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 45, Zofii Majewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Hipolita Cegielskiego, Dawida Matuszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 55 i Julii Andrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Hipolita Cegielskiego.

– Poznaniak to brzmi dumnie, ekopoznaniak – to brzmi podwójnie dumnie – podkreślał Andrzej Springer, dyrektor Związku Międzygminnego GOAP. –  Podjęliście to wyzwanie, możecie być z siebie dumni. Wiem, że dla Was dbałość o środowisko jest tak naturalne jak zabawa smartfonem. Macie to we krwi, nie zmarnujcie tego.

W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce zajął film stworzony przez Sarę Rachmańczuk, Helenę Karaszewską i Wiktorię Walkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 17.

Drugie miejsce zajęli Paweł Lasak i Jakub Nowakowski ze Szkoły Podstawowej nr 20, a trzecie – Monika Jaśkowiak, Zuzanna Dewicka i Ania Kowalik ze Szkoły Podstawowej w Owińskach.

Wyróżnienia trafiły do Nadii Sztajnert i Mai Felczyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 54 oraz do Antoniny Guzek i Mai Różyckiej ze Szkoły Podstawowej nr 90.

Plakaty przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki w Poznaniu, a filmy będą pokazywane w środkach transportu miejskiego.

W obu kategoriach nagrodami za pierwsze miejsce były tablety, zdobywcy drugiego miejsca dostali iPody, a trzeciego – plecaki. Nagrodzono też szkoły, w których uczą się zwycięzcy: do placówek trafiły nowe telewizory i odtwarzacze DVD, a nauczyciele otrzymali komplety multimedialnych pomocy naukowych.

Konkurs organizowany był przez firmę FB Serwis S.A. pod patronatem Związku Międzygminnego „GOAP” oraz Miasta Poznania.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 152 times, 1 visits today)

One thought on “EKO poznaniacy odebrali nagrody [FILM]

Dodaj komentarz