DOJEDŹ”MY” BEZPIECZNIE DO CELU

Wrzesińscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach akcji zwracali uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, która jest główną przyczyną wypadków. Zostały także przypomniane zasady przewożenia dzieci w samochodzie.
Wrzesińscy policjanci na drogach naszego miasta przeprowadzili akcje prewencyjną – „Dojedź”MY” bezpiecznie do celu”. Założeniem działań przeprowadzonych w dniu 25 lutego br. było zwrócenie uwagi kierującym na podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się do drodze.

W poniedziałkową akcje, żeby nabrała ona także rozgłosu medialnego włączyła się lokalna rozgłośnia Radio Września. Wrzesińscy policjanci na łamach radia mówią głośno – „każdy z Nas, każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada i ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze”.

Podczas przeprowadzonych kontroli mundurowi zwracali szczególnie uwagę kierującym na przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Niestety analizując dostępne dane to właśnie prędkość jest główną przyczyną powstawania zdarzeń drogowych i niestety mówimy także o wypadkach najtragiczniejszych w skutkach.

Dość dużym zaskoczeniem dla uczestników policyjnych działań było zwrócenie im uwagi na obecność w pojeździe oraz zachowanie pasażera. Głównie chodziło w tym o przekazanie przez funkcjonariuszy zachowań pozytywnych ale też tych negatywnych, które znacząco wpływają na koncentracje kierowcy. Zostały także przypomniane zasady prawidłowego przewożenia dzieci z użyciem fotelika lub „podkładki – siedziska” samochodowego.

Każdy z uczestników akcji skorzystał z możliwości udzielania krótkiego wywiadu do radia. Trzeba zaznaczyć, że nie było osoby, która by się wystraszyła mikrofonu. Wszyscy zgodnie podczas swojego wystąpienia stwierdzali, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne. Dają one okazję do przemyśleń oraz do przypomnienia sobie jak należy bezpiecznie dojeżdżać do swojego celu podróży.

Źródło zdjęć: Radio Września./wrzesnia.policja.gov.pl
(Visited 24 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz