Dodge z Volkswagenem – Zderzenie czołowe dwóch aut

W piątek 1 września 2017 roku o godzinie 11:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na trasie Krotoszyn – Sulmierzyce.


Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba może być uwięziona w pojeździe.

Do zdarzenia wysłane zostały dwa samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśni9czej PSP z Krotoszyna i jeden samochód z OSP Sulmierzyce.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczy ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Jedna osoba poszkodowana – pasażerka samochodu osobowego Dodge został uwieziona wewnątrz pojazdu. Pozostali uczestnicy tj. dwie osoby, znajdowały się poza pojazdami i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Droga zablokowana.

Strażak po dotarciu do osoby uwięzionej dokonał wywiadu oraz przystąpił do ręcznej stabilizacji odcinka szyjnego. W tym samym czasie strażacy sprzętem hydraulicznym wykonali dostęp umożliwiając tym samym ewakuację poszkodowanej osoby na zewnątrz samochodu i do karetki. Po zakończeniu czynności przez Policję, samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane przez pomoc drogową a strażacy usunęli z drogi płyny eksploatacyjne oraz części samochodowe. Działania trwały 4 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia JRG PSP Krotoszyn
(Visited 1 644 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz