CZĘŚCI DO TURCJI BEZ POZWOLENIA

Transport poza Unię Europejską bez zezwolenia odkryli leszczyńscy inspektorzy i udaremnili tym samym przewóz części samochodowych z Polski do Turcji.

Do rutynowej kontroli na drodze krajowej nr 5 w Czaczu inspektorzy transportu drogowego zatrzymali 25 lutego pojazd należący do przewoźnika z Bułgarii. Zapisy w dokumentach wykazały, że pojazdem wykonywany był międzynarodowy transport części samochodowych załadowanych w Polsce dla odbiorcy w Turcji. Kierowca okazał do kontroli jedynie licencję uprawniającą do wykonywania transportu drogowego na terytorium Unii Europejskiej, a nie posiadał w pojeździe zezwolenia na wykonywanie przewozów do krajów trzecich, czyli spoza Unii Europejskiej lub zezwolenia EKMT (Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu), do której Turcja i Bułgaria należą.

W związku z brakiem odpowiedniego zezwolenia wszczęte zostało postępowanie administracyjne wobec przewoźnika, a na poczet kary inspektorzy zabezpieczyli kaucję pieniężną w kwocie 12 tysięcy złotych. Pojazd odjechał na wyznaczony parking strzeżony i pozostanie tam do czasu przedstawienia wymaganego zezwolenia.

witdpoznan.pl/

(Visited 109 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz