Chodziescy policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Margonina. Mężczyzna w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał spore ilości papierosów, tytoniu oraz spirytusu bez banderoli. Za wejście w konflikt z prawem oraz uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa odpowie przed sądem.
W poniedziałek 10 czerwca kryminalni z chodzieskiej komendy weszli do jednego z domów w Margoninie. Posiadali informacje, że mieszkający tam 37-latek może posiadać wyroby tytoniowe bez wymaganych znaków akcyzy. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdowały się 4 worki krajanki tytoniowej, 9 000 sztuk papierosów różnych marek oraz blisko 113 litrów spirytusu o zawartości alkoholu 85,4%, a wszystko to bez polskich znaków akcyzy. Policyjnej uwadze nie umknęła także amfetamina, której porcję znaleziono przy mężczyźnie.

Został on zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące posiadania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy i tym samym narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności w łącznej kwocie 66 100 złotych oraz posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną zgodnie z kodeksem karnym skarbowym oraz ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na poczet przyszłej kary kryminalni zabezpieczyli mienie o wartości ponad 20 tysięcy złotych.

chodziez.policja.gov.pl

(Visited 294 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz