APEL DO MIESZKAŃCÓW POWIATU NOWOTOMYSKIEGO [FILM] – Powstrzymajmy pijanych kierowców!! To nasza wspólna sprawa!!

Kolejny raz patrol ruchu drogowego wykluczył z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę. Tym razem był to 68-letni mieszkaniec Zbąszynia. Pamiętajmy, że decyzja o prowadzeniu jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może skutkować odebraniem czyjegoś życia – taką osobą mogą również być nasze dzieci. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje o czujność i rozwagę. Nigdy nie wsiadajmy i nie pozwólmy wsiadać za kółko osobom, które spożyły nawet najmniejszą ilość alkoholu.

Sytuacja miała miejsce 28 lutego 2017 roku, kilka minut po 20-tej. Wówczas policjanci ruchu drogowego zauważyli na ul. Miodowej w Zbąszyniu osobowe renault, którym podróżował 68-letni mieszkaniec Zbąszynia. Niepewne zachowanie za kierownicą mężczyzny przykuło uwagę mundurowych, którzy zatrzymali go do kontroli.

Kilka minut później okazało się, że powodem jego nerwowości za kierownicą był spożyty wcześniej alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kółko mimo tego, że w jego organizmie znajdowało się ponad 0,8 promila. Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

Ta i inne podobne sytuacje pokazują nam, że problem nietrzeźwych kierowców w dalszym ciągu jest aktualny. Tylko w samym powiecie nowotomyskim, kilka osób tygodniowo traci prawa jazdy z uwagi na nietrzeźwość za kierownicą.

Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu ponownie zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu nowotomyskiego o czujność i rozwagę. Pamiętajmy, ze każdego dnia na swojej drodze możemy spotkać pijanego kierowcę. Jego bezmyślność i nieodpowiedzialność może i niewątpliwie stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia wszystkich uczestników ruchu drogowego – również naszych dzieci!!!!!! Dlatego koniecznym jest i powinno stać się to nawykiem, aby powstrzymać nietrzeźwego kierującego od dalszej jazdy. Chrońmy życie swoje i swoich bliskich.

Poniżej zamieszczamy kilka filmów instruktażowych jak postępować w sytuacji, gdy na swojej drodze napotkamy nietrzeźwego kierującego, który próbuje wsiąść za kierownicę mimo spożytego wcześniej alkoholu.

Filmy powstały dzięki Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(Visited 1 547 times, 1 visits today)

Leave a Reply