Amfetamina w podłokietniku. 22-letni mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów narkotyku.

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Września, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów amfetaminy. Za ten czyn grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


W trakcie patrolu ulicy Wrocławskiej we Wrześni 22 lutego br. przed północą policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli Mercedesa, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zjechał na parking. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, sprawiał wrażenie jakby chciał aby kontrola się już zakończyła.

Mundurowi zaczęli podejrzewać, że kierowca może coś ukrywać. W związku z tym przeprowadzili kontrole osobistą, podczas której znaleźli w kurtce 22-letniego mieszkańca gminy Września zwiniętą czarną folię. Po rozpakowaniu, okazało się, że znajduje się niej biały proszek.

Po tym znalezisku policjanci przeszukali Mercedesa i ujawnili kolejne substancje. W podłokietniku znajdowała się rękawiczka, w której mundurowi znaleźli zbitą kulę białego proszku. Po przeprowadzeniu testu potwierdziło się, że całość to amfetamina o wadze 112 gramów.

Dodatkowo policjanci sprawdzili, że 22-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. W związku z tym zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Września został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Podczas przesłuchania 22-latka w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.(Visited 820 times, 1 visits today)

Leave a Reply