71-latek odpowie za kradzież mienia z marketu budowlanego. Starszy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W jednym z marketów na terenie Piły policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 71-letniego mieszkańca Piły.


Mężczyzna będąc na terenie marketu budowlanego, w strefie ogrodowej na zewnątrz sklepu przerzucił przez ogrodzenie sterownik do kotła o wartości ponad 700 zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w 03 grudnia br. na terenie miasta. Do jednego z marketów wszedł mężczyzna i zaczął oglądać różnego rodzaju asortyment. Gdy był w strefie ogrodowej, znajdującej się na zewnątrz marketu, dość uważnie przyglądał się pewnym urządzeniom. Nagle chwycił sterownik do kotła z podajnikiem i przerzucił go przez ogrodzenie. Chwilę później poszedł w kierunku kas.

W międzyczasie ochrona sklepu, która zauważyła na kamerach monitoringu całą sytuację, szybko poinformowała Policję. Funkcjonariusze na miejsce przyjechali błyskawicznie i zatrzymali amatora cudzego mienia. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Przyznał się, że postąpił w tak nieodpowiedzialny sposób, ponieważ potrzebował sterownik, a nie było go stać na zakup. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymany to 71-letni mieszkaniec Piły. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

(Visited 327 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz