70-LATKA PODEJRZEWANA O POSIADANIE NARKOTYKÓW. PRÓBOWAŁA JE WNIEŚĆ NA TEREN WIĘZIENIA

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż kobieta próbowała wnieść środki odurzające na teren jednostki penitencjarnej.


Miała przy sobie tabletki nieznanego pochodzenia oraz proszek – najprawdopodobniej amfetaminę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania kobiety, policyjny pies służbowy znalazł kolejne narkotyki.

W minioną niedzielę policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta, która przyszła na widzenie do zakładu karnego może posiadać przy sobie substancje zabronione. Była to 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Jej wiek nie zmylił funkcjonariuszy. W trakcie kontroli odzieży i obuwia kobiety (przez funkcjonariuszki zakładu karnego), 70-latka wydała zawiniątka z zawartością proszku oraz tabletek. Tester wykazał, iż kilkanaście gram proszku, to najprawdopodobniej amfetamina.

Sprawą zajęli się wronieccy kryminalni. Kobieta została przeszukana przez policjantkę z Wronek- w trakcie przeszukania nie znaleziono przy niej więcej nielegalnych substancji. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 70-latki. W jej domu, policyjny pies służbowy znalazł kolejne dwa woreczki, w których najprawdopodobniej znajdowała się amfetamina oraz jeden woreczek, w którym znajdował się susz roślinny (najprawdopodobniej marihuana). Z uwagi na fakt, iż w domu kobiety mieszka więcej osób, trwają czynności mające na celu ustalenie, do kogo należały te narkotyki.

W związku ze zdarzeniem w zakładzie karnym, 70-latka usłyszała zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje nawet karę więzienia.


(Visited 610 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz