5-letni Maks gościł w ostrzeszowskiej komendzie

W miniony piątek Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie odwiedził niecodzienny gość, by to 5-letni Maksymilian Tomczyk. Chłopiec z bliska mógł przyjrzeć się policyjnej pracy, zwiedzić budynek komendy, a także przez chwilę wczuć się w rolę szefa jednostki siadając w jego fotelu.


W dniu 22.03.2019 dzięki inicjatywie dzielnicowego sierż. sztab. Pawła Walczaka – będącego jednocześnie prezesem LZS Pelikan Grabów, do ostrzeszowskiej komendy zawitał Maksymilian Tomczyk wraz z rodzicami oraz siostrą. Chłopiec od urodzenia cierpi na chorobę Hirschsprunga i zespół krótkiego jelita, w wyniku czego przeszedł już osiem poważnych operacji. 

Maksymilian mógł z bliska przyjrzeć się jak pracują policjanci oraz zwiedzić budynek komendy. Zwiedzanie jednostki rozpoczęło się od odwiedzin na stanowisku dowodzenia, tj. dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz od pokazania pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które potocznie dzieci nazywają „więzieniem”. Następnie Maks odwiedził pupili ostrzeszowskiej komendy, tj. psy policyjne. Nie lada przeżyciem dla chłopca było usiąść za sterami radiowozu oraz krótka przejażdżka wraz z tatą po placu wozem policyjnym. Maksio wykazał się ogromną wiedzą na temat pracy psa policyjnego oraz w jakich przypadkach policjanci używają sygnałów błyskowych, dźwiękowych oraz jak powinien zachować się kierujący pojazdem widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany. Nie zabrakło także spotkania z samym szefem ostrzeszowskiej policji – Komendantem insp. Andrzejem Harasiem, który pozwolił zasiąść Maksowi w swoim fotelu aby mógł, choć na chwilę wczuć się w rolę komendanta. Uwieńczeniem spotkania było przekazanie Maksowi, zarówno przez komendanta jak i oprowadzających go funkcjonariuszy, drobnych upominków. Wyrazy podziękowania należą się przede wszystkim dzielnicowemu, dzięki któremu udało się spełnić marzenie chłopca.

autor: mł.asp. Magdalena Hańdziuk / EJ/ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 189 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz