22-latek stracił prawo jazdy- miał na liczniku 120km/h.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.


 9 czerwca policjanci patrolujący drogi na terenie gminy Raszków nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem zarejestrowali kierowcę samochodu marki VW Passat, który pędził w obszarze zabudowanym 120km/h. 22-latek przekroczył prędkość o 70 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał też mandat i punkty karne.

Przed nami słoneczne dni, zbliża się okres wakacji, w trakcie którego spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Nie dajmy się ponieść wyobraźni i zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowych kilka minut. Z kolei dobre warunki pogodowe zachęcają do rozwijania większych prędkości. Ale czy zdajemy sobie sprawę z konsekwencji uczestniczenia w zdarzeniach drogowych? Straty materialne to jedno, a drugie to zdrowie i życie nasze i innych uczestników ruchu.

Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania ograniczeń szybkości. Kierowco nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo! Policjanci przypominają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy!

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Zobacz również … 

(Visited 79 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz