21-latka podejrzana o kradzież alkoholu, użyła przemocy wobec pracownicy sklepu. Poszkodowaną staranowała wózkiem sklepowym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali podejrzaną o kradzież alkoholu w jednym z chodzieskich marketów. Kobieta, by utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użyła przemocy wobec pracownicy sklepu.


Za to przestępstwo 21-latce grozi do 10 lat więzienia.

W sobotę 3 lutego dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał telefonicznie informację o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ustalił, że do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Wówczas to, młoda kobieta zapłaciła za część towaru, a pozostałą ukryła w plecaku. Kiedy już miała opuszczać sklep, na jej drodze stanęła pracownica sklepu, która zażądała zwrotu towaru lub uiszczenia należnej kwoty. Złodziejka, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, i tym samym utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użyła przemocy wobec pracownicy sklepu przy pomocy wózka sklepowego, którym wjeżdżała w pracownicę, a następnie odepchnęła ją rękoma, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym uciekła.

Policjantom szybko udało się ustalić, kim była kobieta. To między innymi za sprawą mieszkańców, którzy nie byli bierni i przekazali mundurowym ważne informacje. Zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznała i złożyła wyjaśnienia. Teraz jej losem zajmie się Sąd Rejonowy w Chodzieży. Na razie kobieta w ramach dozoru policyjnego musi trzy razy w tygodniu stawiać się w siedzibie chodzieskiej Policji. Za popełnione przestępstwo grozi jej 10 lat więzienia.(Visited 196 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz