202 km/h na obwodnicy Środy

25-latek z Poznania jechał trasą katowicką z prędkością ponad dwustu km/h. Ponadto nie posiadał wymaganych dokumentów do pojazdu. Mundurowi wskazują, że nadmierna prędkość wciąż prowadzi w rankingach przyczyn wypadków drogowych.


Nieustąpienie pierwszeństwa i nadmierna prędkość przejazdu to dwie najczęstsze przyczyny drogowych tragedii. Kierowca zatrzymany 26 września br. przez policjantów ze Środy nie miał nic na wytłumaczenie tego z jaką jechał prędkością po K-11 – obwodnicy naszego miasta.

Mężczyzna miał na liczniku 202 km/h, choć w tym miejscu można jechać najwyżej 90-tką. Ponadto 25-letni mieszkaniec Poznania nie posiadł wymaganych dokumentów do bmw. Mundurowi wykonali czynności

Ilość wypadków nie maleje. Praktycznie nie ma dnia by na terenie powiatu średzkiego nie dochodziło do zdarzenia drogowego. Wypadki, kolizje, stłuczki, potrącenia pieszych, zderzenia rowerzystów to niestety codzienność na średzkich drogach – podkreśla szef drogówki kom. M. Puzicki. Zdecydowana większość z nich jest spowodowana tym, że kierowcy jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość przekłada się zwykle na utratę panowania nad pojazdem, a wtedy na drodze robi się bardzo niebezpiecznie. W najlepszym wypadku samochód ląduje w rowie. W najgorszym na drzewie, albo w przechodniach, którzy szli obok. Ci co wyjdą z takiej historii bez szwanku mogą mówić o bardzo dużym szczęściu.

/sroda-wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz