17 lat i 105 km/h na liczniku motocykla

Zaledwie 2 miesiące posiadał prawo jazdy 17-latek, który wpadł wczoraj w Jarocinie na zbyt szybkiej jeździe. Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez młodego kierowcę.


Młodość ma swoje prawa, ale z pewnością nie jest nim prawo do powodowania zagrożenia w ruchu drogowym i narażanie siebie oraz innych osób na bezpieczeństwo. Niestety zapomniał o tym 17-letni mieszkaniec Jarocina, który wczoraj wieczorem został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy na zbyt szybkiej jeździe.

Młody mężczyzna a co za tym idzie, także młody kierowca, został zatrzymany do kontroli wczoraj o godz. 22.30 na ul. Wrocławskiej w Jarocinie. Jak wykazał przyrząd do pomiaru prędkości, jego motocykl poruszał się z prędkością 105 km/h. Pomiar dokonany został w obszarze zabudowanym czyli tam, gdzie do dozwolona jest prędkość maksymalna 50 km/h. 

Podczas sprawdzenia kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że swoje prawo jazdy odebrał w czerwcu br. co oznacza, że posiadał je niespełna 3 miesiące. Tym samym kierowcę obowiązywał status „młodego kierowcy”. 

W związku z popełnionym wykroczeniem, 17-latek został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy. Otrzymał również 10 punktów karnych.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Dla wielu osób będzie to czas powrotów z wypoczynku do miejsca zamieszkania. Apelujemy więc do wszystkich kierowców, by unikali ryzykownych zachowań i pamiętali, że pospiech jest złym doradcą. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że jako uczestnicy ruchu odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko własne ale także tych osób, które z nami podróżują bądź korzystają z tych samych dróg co my.

/jarocin.policja.gov.pl/

(Visited 6 042 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz