„100 drzew z okazji setnej rocznicy Policji”

Rok 2019 jest wyjątkowy dla polskiej Policji. W tym roku przypada 100. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Aby uczcić ten okrągły jubileusz, pracownicy Policji oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, uczestniczyli w akcji sadzenia nowych drzew na terenie Nadleśnictwa Kalisz. W w ten sposób chcieli podkreślić, że działania każdego z nas na rzecz środowiska naturalnego mają wymierne znaczenie i przynoszą konkretne korzyści ekologiczne. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Kalisz.
30 marca br. policjanci i pracownicy Policji, a także członkowie ich rodzin odnawiali las na terenie miejscowości Skarszew. Przed pracą, Leśniczy Tomasz Czerniak wytłumaczył jak należy poprawnie sadzić drzewa i w jakiej odległości powinna być jedna sadzonka od drugiej. Młodsi i trochę starsi, pełni zapału przystąpili do sadzenia buków. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała pracom. Na zakończenie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że sadzenie drzew to praca wymagająca dużego wysiłku, ale dająca dużo satysfakcji, szczególnie, gdy można to robić wspólnie z najbliższymi.

Odnowienie drzewostanu miało na celu nie tylko uczczenie 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, ale również zwrócenie uwagi mieszkańców na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne. Pragniemy, aby ten wyjątkowy dla Policji rok, był okazją do stworzenia nowych, zielonych płuc naszego regionu. Być może za przykładem mundurowych do Nadleśnictwa Kalisz zgłoszą się inne instytucje i firmy, które wezmą udział w tego typu akcji.

Mieszkańcy Kalisza oraz powiatu kaliskiego powinni pamiętać, że dbanie o środowisko to nasza wspólna sprawa. Mamy nadzieję, że dzięki pracy policjantów i pracowników cywilnych zwiększy się powierzchnia lasów, która służyć będzie przyszłym pokoleniom.

Fot. Tomasz Kopijkowski/kalisz.policja.gov.pl

(Visited 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz