Sukces Grodziskiej Orkiestry Dętej we Włoszech

Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego reprezentowała Grodzisk Wielkopolski podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych i Mażoretek w Giulianova (Włochy), który odbył się na przełomie maja i czerwca 2017 roku.


Podczas festiwalu zaprezentowało się 21 orkiestr i zespołów tanecznych z Europy i Meksyku. Nasza orkiestra zgłosiła się do udziału w kategorii orkiestr młodzieżowych i w pokazie musztry paradnej. W obu kategoriach zajęła najwyższe miejsca:

* Trofeo Ambina Abruzzo Migliore Banda Giovanile

* 1 Classificato Migliore Coreografia

Ponadto zdobyła 3 miejsce za przemarsz oraz nagrodę indywidualną dla tubistki Julii Kańduły. Jako jedyna orkiestra w historii festiwalu Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego zdobyła największą ilość nagród.

W piątek, 28 lipca Burmistrz spotkał się z członkami orkiestry i złożył bukiet kwiatów na ręce Dyrektor Grodziskiej Orkiestry Dętej Renaty Kubale w podziękowaniu za tak wybitne osiągnięcia. Na młodych muzyków i tancerki czekał także słodki poczęstunek.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim członkom Grodziskiej Orkiestry Dętej i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i nagrody będą dla Was motywacją do dalszej pracy.


Dodaj komentarz