SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:0

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:0 (25:19, 25:15, 26:24) złoty set 15:11

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Kohut, Halczak, Radzewicz, Gapik, Przybylska(l) oraz: Szczurek(l).

Trenerzy: Damian Gapik i Zbigniew Woźniak

Spotkanie w Poznaniu było rewanżowym za potyczkę z minionej niedzieli kiedy to siatkarki z Poznania przegrały w Stargardzie 0:3.

Zgromadzona w Poznaniu publiczność była świadoma, że tylko wygrana 3:0 lub 3:1 w rewanżu daje nadzieje miejscowym siatkarkom na zajęcie miejsca na podium.

Poznańskie zawodniczki do spotkania przystąpiły znakomicie zmotywowane mentalnie przez trenerów co sprawiło, że od początku ruszyły do ataku.

W pierwszej odsłonie siatkarki Politechniki prowadziły od początku do samego końca, aby wygrać w pełni zasłużenie 25:19.

Druga odsłona miejscowej drużynie wyszła jesszcze lepiej. Ataki i obrony Pachurki i Pierzchały wystawa Gapik, wsparta dobrą, a momentami bardzo dobrą grą Halczak i Kohut, a wszystko to wsparte spotkaniem życia Radzewicz, która miała ponad 80 procent skuteczności w ataku zostało scementowane grą libero. Joanna Przybylska rozegrała dziś bardzo dobre spotkanie w hali Politechniki.

Wygrana 25:15 w pełni oddaje przebieg seta w, którym miejscowe zdemolowały przyjezdne ze Stargardu wynikiem 25:15.

Trzecia odsłona ku uciesze miejscowych fanów zaczęła się znakomicie. SKF Politechnika prowadziła 9:3 i skuteczny rewanż za porażkę wstrzymał przypadkowy uraz Pachurki.

Po tym wydarzeniu miejscowe pozbierały się dopiero od stanu 12:12.

Kolejne fragmenty spotkania to wymiana cios za cios. Przy stanie 23:22 KS Spójnia zdobywa dwa punkty i jest o krok od wygrania seta. Podopieczne duetu Gapik/Woźniak bronią się jednak bardzo dzielnie i przy stanie 25:24 wychodzą na prowadzenie, aby kilka chwil później wygrać 26:24.

W całym spotkaniu poznanianki wygrały 3:0 co sprawiało, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był złoty set.

Tego seta miejscowe zaczęły znakomicie prowadząc 4:2 i 9:7. W dalszej części seta bardzo dobra gra poznanianek i wymuszone na rywalkach i błędy sprawiają, że akademiczki wychodzą na prowadzenie 14:11, a tego nie można już było przegrać. Kilka chwil później 15:11 i 4:0!

SKF Politechnika Poznańska w debiutanckim sezonie w drugiej lidze zajmuje znakomite trzecie miejsce!