SKF Politechnika Poznańska – APS Rumia. Pewna wygrana na początek! [FILM]

SKF Politechnika Poznańska – APS Rumia 3:0 (25:15, 25:19, 25:12)

Skład SKF:

Pierzchała(c), Pachurka, Bogacz, Bińczycka, Halczak, Kohut, Przybylska(l) oraz: Radzewicz, Grzeca.

Trener – Marcin Groć

Spotkanie w Poznaniu otwierało ligowe zmagania dla ekipy seniorek.

Debiut w Poznaniu był także okazją do pierwszego meczu w roli trenera dla Marcina Grocia, który przed sezonem przybył do klubu z Poznania z Piły.

Początek spotkania to wyraźna dominacja zespołu gospodyń. Kiedy zespół gości prosił o czas na tablicy widniał wynik 11:4 dla Poznania.

Czas nie pomógł ekipie gości, która została w pierwszym secie wypunktowana przez zawodniczki z Poznania, które wygrały bardzo wyraźnie 25:15.

Kolejna partia miała dwa oblicza walkę i odjazd. Do pewnego momentu siatkarki obu ekip toczyły wyrównany bój, a od połowy seta miejscowa drużyna włączyła drugi bieg i finiszowała z pewną wygraną 25:19.

Trzecia i ostatnia odsłona pokazała największą broń gospodyń jaką była zagrywka. Dzięki temu elementowi podopieczne Marcina Grocia finiszowały z wysoką wygraną 25:12 i w całym spotkaniu 3:0.

Bardzo fajnie zagraliśmy blokiem i obroną. W oczach dziewczyn widać było koncentrację i chęć walki. Wyznaczone cele zostały zrealizowane. Jestem zadowolony z zespołu, choć wiem, że mamy jeszcze rezerwę” – podsumował szkoleniowiec siatkarek z Poznania Marcin Groć.