Trzy punkty Enei PTPS-u Piła

Siatkarki Enei PTPS-u wygrały w meczu 20. kolejki pokonując 3:0 zawodniczki MKS Polski Cukier Muszynianki Muszyna.

Pierwszy set dobrze rozpoczęły zawodniczki z Piły. W ataku zespołu z Wielkopolski dobrze spisywały się Dajana Boskovic oraz Agata Babicz.

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego nie pozostawały jednak dłużne i szybko się otrząsnęły nawiązując walkę z pilankami. W zespole z Małopolski dobrze prezentowała się Aleksandra Wójcik. Wyrównana walka trwała praktycznie do końca, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały pilanki i wygrały do 22.

Druga odsłona meczu lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych. Skuteczne ataki Roksany Brzóski wyprowadziły Muszyniankę na kilkupunktowe prowadzenie. Szybko interweniować musiał trener pilanek, Jacek Pasiński biorąc czas. Zawodniczki z Piły goniły swoje rywalki jednak te cały czas utrzymywały przewagę. W końcówce seta siatkarki z Muszyny prowadziły 22:20 i wydawało się że wygrają tego seta, jednak skuteczna gra w obronie pilanek pozwoliła im wyrównać stan seta i wygrać tę partię do 23.

Po dziesięciominutowej przerwie wszyscy na hali przy ulicy Żeromskiego gotowi byli na kolejnego wyrównanego seta. Tak się jednak nie stało, pilanki pierwszy punkt straciły prowadząc 7:0. Zawodniczki trenera Pasińskiego dominowały w każdym aspekcie gry, a w ataku brylowała Dajana Boskovic. Rozpędzone siatkarki z Wielkopolski pędziły po zwycięstwo oddając w tym secie rywalkom tylko 10 punktów i pewnie wygrywając cały mecz 3:0.

Enea PTPS Piła – MKS Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(25:22; 25:23; 25:10)
MVP: Dorota Wilk