Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło nabór wniosków o pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. [FILM]

Poznań gotowy do akcji świadczeniowej
1 sierpnia Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczęło nabór wniosków o pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. Władze miasta spodziewają się, że w tym roku po świadczenia może zgłosić się nawet 60 tys. osób.


By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach, PCŚ wprowadza szereg usprawnień i zachęca do telefonicznego umawiania się na wizyty w celu złożenia wniosku.

Świadczenia rodzinne obowiązują czasowo przez okres jednego roku. Nowe przyznawane są po rozpatrzeniu indywidualnych wniosków od mieszkańców. Wnioski o świadczenia rodzinne można składać od 1 sierpnia do 30 listopada. W przypadku świadczeń wychowawczych, czyli tzw. 500+, termin upływa miesiąc wcześniej, a więc 30 października.

UWAGA ! Nowe wnioski o 500+ już od dziś

– Miasto Poznań przygotowuje się do kolejnej akcji świadczeniowej. Tym razem będzie to największe przedsięwzięcie logistyczne w historii, ponieważ będziemy przyjmować wnioski świadczeń wychowawczych, czyli tzw. „pięćset plus”, ale również świadczenia rodzinne, alimentacyjne oraz stypendia szkolne, czyli mamy wszystkie rzeczy w jednym momencie. – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od sierpnia do listopada PCŚ spodziewa się złożenia ok. 60 tysięcy wniosków. Do obsługi tak dużej liczby osób miasto uruchomi w okresie składania wniosków 4 punkty. Chcąc oddać dokumenty osobiście, należy udać się  do siedziby Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi klienta przy ul. Libelta i 28 Czerwca „56. Godziny pracy PCŚ dostosowane zostały do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 funkcjonować będzie przez cały sierpień oraz od 15 do 29 września w godzinach od 7:30 do 18:00. Punkty te będą czynne również w sobotę 30 września 2017 r. między godz. 8:00 a 15:00.
– Od maja ruszyła kampania „Umów się, nie czekaj”. Pracownicy naszego urzędu obdzwonili już 16 tys. mieszkańców i wysłali ponad 10 tys. smsów, aby przypomnieć poznaniakom o konieczności składania nowych wniosków. Chcemy zachęcić zainteresowanych, by umawiali się na wizytę w konkretnym terminie. W tym momencie mamy już 2,5 tysiąca takich spotkań umówionych. Jeżeli jednak ktoś nie zaplanował wizyty wcześniej, a znalazł wolną chwilę, może na stronie PCŚ sprawdzić stan kolejki i czas oczekiwania na złożenie wniosku w danym momencie. Wszystko po to, aby zapewnić klientom komfort obsługi – powiedział na konferencji Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Rezerwacji na dogodny dla siebie dzień i godzinę można dokonać telefonicznie (nr 61 646 33 44) lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl. Tam też mieszkańcy znajdą wszystkie informacje związane z przyjmowaniem wniosków, w tym wzory wypełnionych dokumentów.

Podobnie jak w ubiegłym roku wniosek o 500+ będzie można złożyć bez wychodzenia z domu – np. poprzez systemy bankowości elektronicznej czy platformę Empatia. Dokumenty można też wysłać listem poleconym.

Hubert Bugajny/Monika Marciniak/biuro prasowe/ poznan.pl

 

Dodaj komentarz