Poznań: Akcja – reakcja:Miasto zabezpiecza teren Areny przed nielegalnym parkowaniem

W miniony weekend Festiwal Food Trucków cieszył się dużą popularnością wśród poznaniaków i turystów. Niestety część z nich postanowiła wjechać autami do parku przy Arenie. Pozostawione na alejkach samochody uniemożliwiały spacerującym swobodne poruszanie się.


Z tego powodu, przy następnym wydarzeniu w tym miejscu, Miasto bardziej zabezpieczy teren parku.

– Nie możemy pozwalać na to, aby ktoś naruszał przestrzeń parku i wjeżdżał tam samochodem. Dlatego już od dziś Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął montaż słupków, które zabezpieczą wjazd alejkami od strony ulicy Jarochowskiego. Dzięki temu patrole Straży Miejskiej nie będą musiały interweniować w przypadku nielegelnego parkowania tylko będą mogły pełnić służbę w innych miejscach – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, czyli operator Areny, zobowiążą ponadto wszystkich organizatorów imprez do informowania uczestników poszczególnych wydarzeń o możliwości pozostawienia swojego auta na parkingu przy ul. Reymonta lub przy ul. Matejki.

– Targi polecą również wykonawcom imprez zwiększenie środków na utrzymanie czystości. Mowa tu m.in. o odpowiednim dostosowaniu liczby kontenerów na śmieci do liczby uczestników danego wydarzenia. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w momencie, gdy impreza ma charakter kulinarny – dodaje Mariusz Wiśniewski.

Sytuację może dodatkowo poprawić budowa parkingu, którą planują MTP. Na 6 poziomach pomieści on ok. 400 samochodów. Do Areny można również dojechać komunikacją miejską. Od strony ul. Grunwaldzkiej wystarczy wysiąść na przystanku „Wojskowa” (linia nr 6, 13 i 15). Od strony ul. Reymonta z kolei najbliżej będzie wysiąść na przystanku „Arena” (linia nr 1 i 7). Do hali można też dotrzeć od strony ul. Głogowskiej (przystanek „Park Wilsona” linia nr 5, 8, 9, 11 i 14).


Dodaj komentarz