POLICJANCI URATOWALI PRZEBYWAJĄCEGO W PŁONĄCYM BUDYNKU NIEPRZYTOMNEGO MĘŻCZYZNĘ

Podczas patrolowania ulic w centrum Konina dwaj policjanci Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego zauważyli wydobywający się dym z budynku przy ulicy Kolejowej i natychmiast ruszyli na pomoc.


Tuż po godzinie 19:00 policjanci patrolując ulicę Kolejową, zauważyli wydobywający się z jednego z budynków dym. Na miejsce wezwali straż pożarną i pogotowie i nie czekając na ich przyjazd podjęli akcję ratunkową. W obawie, że w płonącym pomieszczeniu może się ktoś znajdować, funkcjonariusze sforsowali drzwi wejściowe, narażając własne zdrowie i życie weszli do środka.

Niestety zadymienie w budynku było tak duże, że uniemożliwiało zobaczenie czegokolwiek. By sprawdzić, czy w środku nie ma osób, kawałkiem szala oraz własnej koszulki zakryli sobie twarz i wczołgując się do środka, sprawdzili jego wnętrze. Ułamki sekund dzieliły od tragedii.

W środku tuż obok głównego źródła ognia leżał nieprzytomny, palący się mężczyzna. Policjanci bez większego zastanowienia chwycili go za ręce i wynieśli na zewnątrz. Jeszcze przed przyjazdem karetki mundurowi ugasili płonącą na mężczyźnie odzież i udzielili niezbędnej pomocy.

Dzięki sprawnej i przede wszystkim bohaterskiej akcji policjantów – st.sierż. Krystiana Milinga oraz sierż.szt. Mirosława Derdzińskiego, udało uratować się to najcenniejsze ze wszystkich wartości, ludzkie życie.
Zobacz również…Dodaj komentarz