Nowy Tomyśl – POLICJANCI NA MARSZU PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC DZIECI

Dzisiaj policjanci z nowotomyskiej komendy Policji uczestniczyli w bardzo ważnym przedsięwzięciu. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu oraz innymi instytucjami uczestniczyli w przemarszu ulicami Nowego Tomyśla, skierowanym przeciwko przemocy wobec dzieci.


Przedmiotowe działania zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 z Nowego Tomyśla, bardzo dobrze wpisywały się w realizowane przez Komendę Powiatową Policji programy prewencyjne „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” i „Razem bezpieczniej”.

Dlatego tez nie mogło w nich zabraknąć przedstawicieli z nowotomyskiej Policji.

Działania, w których oprócz uczniów i policjantów udział wziął również Vice Starosta Nowotomyski Tomasz Kuczyński oraz Ośrodek Pomocy Społecznej z Nowego Tomyśla, rozpoczęły krótkim apelem w szkole, a następnie przekształciły się w przemarsz profilaktyczny ulicami miasta, gdzie uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie transparenty z hasłami nawiązującymi do założeń akcji.

Nad bezpieczeństwem uczniów oraz ich opiekunów czuwali policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Tego typu działania są bardzo potrzebne i z pewnością będą w dalszym ciągu realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu.

Mają one na celu podkreślić,że dziecko nie ma żadnych szans w starciu z rodziną i do prawidłowego rozwoju potrzebują miłości i zrozumienia najbliższych im osób – rodziców. Dzieci wzorce zachowań czerpią od swoich rodziców – również te negatywne.

Przemoc to nie jest rozwiązanie. Pamiętajmy o tym!!!

Dodaj komentarz