Narodowe Czytanie w Zbąszyniu [ZDJĘCIA]

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu wzięła udział w  ogólnopolskiej akcji promującej czytanie największych dzieł literatury polskiej. Akcja od kilku lat odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.


W tym roku czytelnicy z całego kraju w internetowym głosowaniu wybrali do wspólnego czytania dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

Narodowe Czytanie 2017 w Zbąszyniu odbyło się na Rynku, przy muzyce młodej kapeli ludowej (w składzie: Olga Lauba – kozioł weselny, Małgorzata Molenda – skrzypce; Łukasz Molenda – klarnet), przy stołach w ogródku gościnnej restauracji Pub Stara Piwnica, w towarzystwie jak zawsze chętnych do takich akcji happeningowych uczniów z Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu pod opieką pani Anny Koteckiej i pani Katarzyny Kubiak i w świetnym towarzystwie członków zespołu „Przyprostyńskie Koziołki”, którym opiekuje się pani Gabriela Kamińska. Wszystkich gości weselnych, którzy tego dnia pojawili się w okolicach zbąszyńskiego Rynku, częstowaliśmy plackiem drożdżowym ze śliwkami, jak każe miejscowa tradycja.
(arg)






Dodaj komentarz