Młody kierowca na remontowanej drodze z prędkością ponad 100km/h przez przejście dla pieszych

Młody kierowca volkswagena stracił prawo jazdy, za jazdę z nadmierną prędkością w centrum Leszna. 25-latek jechał z prędkością ponad 100km/h w rejonie przejścia dla pieszych,


gdzie trwało usuwanie awarii sygnalizacji świetlnej i w tym miejscu należało zachować szczególną ostrożność.

Przez kilka minionych dni w rejonie skrzyżowania drogi krajowej k-12, a dokładnie Alei Jana Pawła II z ul. Leszczyńskich w Lesznie – gdzie znajduje się jedno z bardziej uczęszczanych przejść dla pieszych w mieście – trwało usuwanie awarii sygnalizacji świetlnej. O utrudnieniach w ruchu oraz zachowaniu w tym miejscu szczególnej ostrożności informowały m.in. lokalne media. Do czasu ponownego uruchomienia sygnalizatora, prędkość z jaką można było poruszać się w tym miejscu została zmniejszona z 70 na 50km/h.

3 stycznia br. po godz. 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator, zauważyli na Alei Jana Pawła II samochód poruszający się ze znaczną prędkością. Policyjny pomiar prędkości wykazał 101km/h. Kierowca tego pojazdu z taką prędkością przejechał przez przejście dla pieszych, gdzie natężenie ruchu przechodniów jest znaczne.

Policjanci zatrzymali kierowcę osobowego volkswagena. Był nim 25-letni mieszkaniec Leszna. Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Zatrzymany dokument zostanie przesłany do wystawcy, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Gdy kierowca, któremu zatrzymano w ten sposób prawo jazdy, nadal będzie poruszał się samochodem, grozi mu wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do zakazu, kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania i aby je odzyskać będzie musiał przejść procedurę ponownych szkoleń i egzaminów.

Zobacz również …
One thought on “Młody kierowca na remontowanej drodze z prędkością ponad 100km/h przez przejście dla pieszych

  • Styczeń 6, 2018 at 8:14 am
    Permalink

    Znając życie i policje to jechał ok 80-90, a 101 wyszło z „doganiania” przez radiowóz. Radiowóz nie mierzy prędkości innych aut, pokazuje prędkość pojazdu na którym jest zamontowany. Jedynie jazda na „holu sztywnym” wskazałaby prawdziwą prędkość.
    Ps. Co nie oznacza że popieram jazde 80-90 na 50-ce.

    Reply

Dodaj komentarz