IX ogólnopolski Kongres Kobiet w Poznaniu: rejestracja trwa!

9 i 10 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się IX Kongres Kobiet. Panie z całej Polski będą debatować m.in. o polityce, ekologii, macierzyństwie czy o swoich prawach. Kobiety, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, muszą zgłosić swoje uczestnictwo i zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej.

IX Kongres Kobiet zagości w Poznaniu na zaproszenie prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Pierwszy raz w historii wydarzenie odbędzie się poza Warszawą.

– W Poznaniu spotkamy się po to, aby dyskutować o tym, co zrobić, by Polska stała się lepsza i bardziej sprawiedliwa. By była krajem, w którym kobiety i mężczyźni cieszą się wolnością, równymi prawami i szansami. Będziemy zastanawiać się też, jak obronić demokrację i państwo prawa przed zagrożeniami autorytaryzmu i populizmu, jak obronić i wzmocnić prawa i wolności kobiet. „ALERT DLA PRAW KOBIET” – to hasło tegorocznego Kongresu – mówi Agata Jankowska z Biura Prasowego Kongresu Kobiet.

Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba zarejestrować się za pośrednictwem strony https://www.kongreskobiet.pl/

Podczas kongresu odbędzie się kilkanaście centrów tematycznych, poświęconych sprawom polityki międzynarodowej i wewnętrznej, ruchom oporu, kwestiom ekologicznym, wychowawczym, ekonomicznym i zdrowotnym. Rozmowy dotyczyć będą także ekoterroryzmu i ekofeminizmu. Wśród tematów znajdą się również sprawy edukacji, niepełnosprawności, sprawy seniorów oraz kultury.

I Kongres Kobiet odbył się w 2009 roku. Wzięło w nim udział około czterech tys. pań z Polski, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w naszym kraju. Od tego czasu Kongresy odbywają się co roku i stanowią integracyjno-edukacyjno-motywacyjne spotkania kobiet z całej Polski, ponad podziałami.

Daria Pertek/biuro prasowe/ poznan.pl
fot. Źródło: Kongres Kobiet


Dodaj komentarz