Gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn z terenu gminy Nowy Tomyśl

Gorąca rywalizacja

Dnia 9 czerwca br. na boisku sportowym w Wytomyślu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn z terenu gminy Nowy Tomyśl, zorganizowane przez OSP Róża, Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, Zarząd Oddziału M-G Związku OSP RP w Nowym Tomyślu oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, która zabezpieczyła komisję sędziowską.


Po otwarciu zawodów rozpoczęła się strażacka rywalizacja. Frekwencja na imprezie dopisała, w zawodach wzięło bowiem udział 26 drużyn, w tym 6 sekcji seniorów i 1 seniorek z OSP Boruja Kościelna oraz 16 sekcji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (chłopcy i dziewczęta, w przedziale wiekowym: 12-15 lat i 16-18 lat). Dodatkowo w zawodach wzięły udział 3 sekcje maluchów „Iskierki” przy OSP Sątopy (chłopcy i dziewczynki) oraz „Ogniki” (chłopcy) przy OSP Boruja Kościelna (dzieci do 10 lat), które swoją sportową postawą i duchem walki wprowadziły w zachwyt zarówno pozostałych uczestników, jak i obserwatorów zawodów.

W sportowo-pożarniczej rywalizacji najlepszymi wśród seniorów okazali się strażacy z OSP Bukowiec. II miejsce zajęli ochotnicy z Róży, a III z Sątopów. W grupie wiekowej 12-15 lat: I miejsca zajęli chłopcy i dziewczęta z Bukowca, natomiast w grupie wiekowej 16-18 lat zwyciężyła drużyna dziewcząt z Bukowca i chłopców z Wytomyśla.

Wszyscy uczestnicy zawodów sportowo-pożarniczych tradycyjnie już otrzymali nagrody, natomiast drużyny, które zajęły pierwsze miejsca uhonorowane zostały dodatkowo okolicznościowymi pucharami. Puchar przechodni im. druha Franciszka Kucza do przyszłorocznych zawodów posiadać będzie OSP Bukowiec.
Atmosfera była wspaniała, pogoda dopisała. Zawody zakończył tradycyjnie wspólny posiłek – pyszna grochówka.
Na zawodach jak co roku gościliśmy grupę strażaków z zaprzyjaźnionej gminy Biesenthal-Barnim w Niemczech.

Źródło: Gmina Nowy Tomyśl

 

Dodaj komentarz