Dzień Sportu na Orliku w w Zbąszyniu

Dzień Sportu na Orliku

 Ponad 70 osób w różnym wieku bawiło się wspólnie na Orliku przy ulicy Mostowej w Zbąszyniu w ramach zorganizowanego w sobotę, 9 września Ogólnopolskiego Dnia Sportu na Orliku.


Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką uczestników przeprowadzoną przez instruktorkę aerobiku Emilię Wawrzyńską. Przy dźwiękach muzyki zgromadzeni wykonywali ćwiczenia przygotowujące do dalszego udziału we wspólnej rywalizacji.

Po takim wstępie zgromadzeni przystąpili do udziału w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Były to między innymi: gra w kapsle, gra w kolory, gra w klasy, „ciuciubabka”. Na koniec rozegrane zostały międzypokoleniowe mecze piłki nożnej, w których udział wzięli wszyscy zgromadzeni. We wspólnej zabawie brały udział dzieci i dorośli. Najmłodszy uczestnik Dnia Sportu nie ukończył 3 roku życia, najstarszy dobiegał siedemdziesiątki.

Po ukończeniu wszystkich dziewięciu konkurencji każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety oraz specjalny medal i talon na grochówkę przygotowane przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do opiekunów drużyn gminnej ligi piłki nożnej orlików, animatorów i nauczycieli oraz wszystkich, którzy pomogli w organizacji wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się też wolontariuszkom z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zbąszyniu,  które pod opieką Marii Leśnik przygotowały i przeprowadziły gry i zabawy z dawnych lat.


Ponad 70 osób w różnym wieku bawiło się wspólnie w ramach Dnia Sportu na Orliku. Impreza rozpoczęła się wspólną…

Opublikowany przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji na 9 września 2017
Dodaj komentarz