Bankowy oszust zatrzymany

34-latek z powiatu krotoszyńskiego decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna włamywał się na cudze konta bankowe i wykradł z nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poszkodowanych jest wiele poszkodowanych osób z terenu całego kraju.


Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na terenie Warszawy. Mężczyzna ma na swoim koncie wiele przestępstw, odbywał również kilkuletnią karę pozbawienia wolności. Tym razem grozi mu do 10 lat wiezienia.

Pod koniec maja b.r. mieszkanka Rawicza powiadomiła Policję, że z jej rachunku bankowego – bez jej wiedzy oraz zgody, ktoś wypłacił niemal 10 tysięcy złotych. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci realizujący zadania związane z przestępczością gospodarczą. Szybko ustalili, że pieniądze te zostały przelane na inny rachunek. Dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy, środki na tym koncie zostały niezwłocznie zablokowane

Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że rachunek bankowy, na który wykradano pieniądze należał do 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna ten, jak dowiedzieli się policjanci, od pewnego czasu przebywał i pracował na terenie Warszawy.

4 września br. mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został zatrzymany na terenie firmy, której pracował w Warszawie. Sprawca nie ukrywał zdziwienia z obrotu sytuacji. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzuty. 34-latek dokonał dziewięć włamań do różnych rachunków bankowych, łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja są osoby z całego kraju.

Zatrzymany sprawca decyzją sądu już trafił na trzy miesiące do aresztu. Zapewne nie szybko opuści więzienne mury, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Dodaj komentarz